Projektas „Kalėdos Kvietiniuose 2023“.

„Pasitikime Kalėdų šviesą – tegul ji apšviečia visus namus, kiemus, visas širdis: mylinčias ir vienišas, laukiančias ir sklidinas pilnatvės. Bendra malda, bendra idėja, bendras darbas – turi ypatingą galią bei skleidžia didžiulę energiją ir šviesą. Ši stebuklinga, viską šildanti šviesa jau greitai pasklis po Kvietinius. Atverkime savo širdis ir įsileiskime – Kalėdų šviesą, šilumą, gėrį ir meilę, kuri yra viską gydanti ir vienijanti jėga…“ – šiais žodžiais kvietėme gyventojus į Kalėdinius renginius ir edukaciją.

„Suraskime Kalėdų šviesą“ – tokia buvo šių metų eglutės įžiebimo šventės tema. Praėjusiais metais skleidėme Kalėdų Šilumą, už praeitais – Kalėdų Dvasią, kurios taip trūksta gyvenimo verpetuose besisukantiems gyventojams, šį gruodį – Kalėdų šviesą. Ir šviesa pasklido… Ją galėjo pajusti kiekvienas dalyvavęs eglutės įžiebimo šventėje. Tiek daug šviesos, gerumo, tiek daug žybsinčių lempučių ir dekoracijų Kvietiniuose niekada nebuvo. Šventė buvo laukiama visos bendruomenės: tiek mažų, tiek vyresnių gyventojų. Tas jaukumas ir stebuklo laukimas, o gal tiesiog laukimas džiaugsmo vaikų akyse bei širdyse subūrė tokią gausą gyventojų, kad šalia esanti kultūros namų salė visų nesutalpino.

Be abejo, šiai šventei ruoštasi intensyviai ir planuota ji jau ilgą laiką.  Renginys prasidėjo nuo mažiausiųjų pasirodymo – Kvietinių darželio auklėtiniai traukė išmoktas daineles iš visos širdies. Buvo džiugu žiūrėti, o tuo pačiu taip linksma ir gera. Teatralizuotas renginys neprailgo, o tamsa davė ženklą, kad Kalėdų Senelio rogės jau netoli. Vaikai ir visi susirinkusieji susibūrė apie eglutę, žvalgydamiesi iš kurios pusės pasirodys Kalėdų Senelis. Ir kaip netikėta, o gal taip Kalėdų Senelio suplanuota, kad jis pasirodė iš tos pusės, į kurią net niekas nepažvelgė, atčiuožė su tikromis slidėmis per sniegą iš tamsos… Tik apšvietimo operatorius rodė jam kelią. Mūsų Kalėdų eglutės įžiebimo šventė yra labai laukiama ir jauki, susirenka daug gyventojų, todėl būtinas profesionalus apšvietimas ir įgarsinimas, o dėl nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023-2025 metų bandomojo modelio projektų „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse„ laimėto bendruomenės projekto „Kalėdos Kvietiniuose 2023“ dėka galėjome šį renginį padaryti kokybišką. Kiekvienas atvykęs į šventę turėjo galimybę susitikti su Kalėdų Seneliu, prisėsti ant kelių, paklausyti palinkėjimų, patarimų, gauti dovanėlę, pasakyti norą ar tiesiog nusipaveiksluoti. Vaikų akys degė nekantrumu, jie tiki ir laukia, o ypač, kai atvykęs K.S. atneša dovanų (147). Po eglutės įžiebimo atidaromas ir Kalėdinis paštas, grįžę namo vaikai pradeda rašyti laiškus K.S. Atsakymai į laiškus šiais metais pasiekė net 72 vaikus, kuriuose jie rado stebuklingo sniego ir „Nykštukų pagamintą“ Kalėdinį saldainį.

Gyventojai buvo įtraukti į bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir saviraiškos darbus – Kalėdinių atviručių gamybos dirbtuvėlėse, kuriose galėjo pasigaminti atvirutę ir ja pasveikinti savo artimą žmogų ar kaimyną (25 dalyviai, kurie po edukacijos turėjo galimybę parsinešti atviručių gamybai skirtų priemonių ir galėjo pagaminti daugiau šventinių sveikinimų).

Papuoštas gyvenvietės centras Kalėdų eglutės įžiebimo šventei – pastatytos naujos dekoracijos, išpuošta gyvenvietė. Grožiu džiaugėsi visi, o tai praskaidrina ir kelia nuotaiką. (Kvietiniuose yra netoli 600 gyventojų, kurie kasdien pravažiuoja ar praeina pro šventiškai išpuoštą centrą.) Į Kvietinių vaikų darželį atvažiuoja vaikučiai iš aplinkinių gyvenviečių, todėl kasdien išpuošta gyvenviete džiaugėsi dar gausesnis būrys žmonių.

Itin gražiai papuošta centre auganti natūrali eglutė – nupirkta papildomai Kalėdinių burbulų, šviečiančių girliandų ir pasitelkiant gyventojų – savanorių pagalbą papuoštos erdvės. Šie papuošimai tarnaus ne vienerius metus ir džiugins gyventojus.

Visos projekto veiklos buvo skirtos visiems Kvietinių ir aplinkinių gyvenviečių gyventojams, tiek mažiems, tiek vyresniems, nepriklausomai ar jie yra bendruomenės nariai, ar ne. Į Kalėdinio pasiruošimo maratoną buvo įtrauktos visos amžiaus grupės. Paskleidėme Kalėdinę dvasią ir šviesą visuose namuose ir kiemuose. Įvairiose veiklose dalyvavo didelis būrys gyventojų, tiek mažų, tiek didelių, kai kurie dalyvavo keliose veiklose, kiti vienoje. Visos veiklos buvo nemokamos, o Kalėdinė šviesa buvo skleidžiama ir bendruomenės paskyroje socialinėje erdvėje „facebook“.

Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023-2025 metų bandomojo modelio projektų „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse„ laimėto bendruomenės projekto „Kalėdos Kvietiniuose 2023“ dėka, bendradarbiaujant su GKC Kvietinių skyriumi ir Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centru buvo suorganizuota Kalėdinė edukacija, Kalėdų eglutės įžiebimo šventė su profesionaliu šventės įgarsinimu, dovanėlėmis vaikučiams nuo Kalėdų Senelio, papuoštos lauko erdvės ir eglutė šviečiančiomis girliandomis ir lauko burbulais, papuošta lauko erdvė šviečiančiomis dekoracijomis – šviečiančiais elniais su rogėmis, organizuotas Kalėdinis paštas su staigmenomis vaikams bei kitos būtinos šioms veikloms organizuoti priemonės.

Džiaugiamės puikia bendryste ir kokybiškais buriančiais bendruomenę renginiais ir veiklomis.