2021-07-03

Klaipėdos rajone Valstybės dienos minėjimo renginius pirmieji pradėjo kvietiniškiai, pakvietę į tradicinę Mindauginių šventę. Išpuoselėta, aktyvių bendruomenės narių padabinta erdvė šalia bendruomenės namų, traukė šventės svečių akis. Norintieji turėjo galimybę nusifotografuoti ant karališko sosto, papuošto karūna. Būta ir daugiau tautinių akcentų – trispalvės suoliukai, vėliavėlės, kurias kūrė Kvietinių skyriaus darželio mažieji, ąžuolo lapų vainikai ir dekoruoti vartai, kuriuos puošė aktyviausios kvietiniškės.

Šventei startą davė tradicinis dviračių žygis aplink Kvietinius, į kurį traukė ir maži, ir dideli. Oficialiai atidarius šventę, pakėlus šalies vėliavą, laukė pramogos, edukacijos, pasirodymai, apdovanojimai ir koncertas.

Šventės metu pasirodė Gargždų kultūros centro diksilendo grupė (vadovas Bronislovas Vaičius), vaikų darželio „Naminukas“ Kvietinių skyriaus vaikučiai ir Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijos gimnazistai, Kvietinių folkloro ansamblis „Kveitys“, linijinių šokių kolektyvas „Kregždutės“, grupė „Dar ne vakaras“, retro ansamblis „Akvarelė“, grupė „Šešios bačkos“, linijinių šokių kolektyvas „Gargždė“, grupė „Medžiotojų trio“, šiuolaikinis vokalinis ansamblis „River voices“, atlikėjai Nerijus Stankus bei Edgaras Lubys.

Šiemet šalia priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, šaulių, kariškių, policijos atstovų palapinių buvo įkurdinta ir bendruomenės palapinė, kurioje buvo galima ne tik įstoti į bendruomenės gretas, bet ir sužinoti gilią Kvietinių istoriją. Čia veikė ir bendruomenės sukurta edukacinė erdvė vaikams. Vaikus džiugino milžiniškų muilo burbulų pūtimas, piešiniai ant veidukų. Čia veikė bendruomenių kiemelis, kuriame veiklos netrūko nei mažiems, nei dideliems, buvo galima pagal senvinę techniką nusipinti apyrankę ant rankos, kuri priminė seną Kvietinių istoriją, vyravusią virvelinę keramiką. Vyko kinologo pasirodymas.

Būta ir daugiau istorinių akcentų – vyko teatralizuotas viduramžių riterių pasirodymas „Viduramžių pasiuntiniai“, kuriame demonstruoti senoviniai ginklai, šarvai. Vėliau norintieji juos galėjo apžiūrėti, pasimatuoti, nusifotografuoti.

Apdovanojimai atiteko savo sodybas puoselėjantiems savininkams. Komisija, kuri išrinko šių metų prizininkus, buvo sudaryta iš praėjusių metų nugalėtojų.

Šiemet šventės dalyviai buvo kviesti ne tik tradiciškai sugiedoti šalies himną, bet ir pritarti grupei „Dar ne vakaras“, atlikusiai kvietiniškių sukurtą dainą apie Kvietinius. Šventės „Mindauginės Kvietiniuose 2021“ metu bendruomenės gretas papildė 10 naujų narių.