2021 m. vasario 16 d.
 🇱🇹 🇱🇹 🇱🇹
Šiais metais Lietuvos valstybės atkūrimo diena sutampa su Užgavėnėmis, todėl vasario 16-toji buvo minima su persirengėlių šposais ir tautine simbolika.
🇱🇹 🇱🇹 🇱🇹
Linksmai šventėme Lietuvos – visų mūsų gimtadienį – vasario 16 dieną! Šventėme su šypsena, šposais, kaukėmis ir gardžiais Užgavėnių blynais. Na, o varyti tokią gražią žiemą iš kiemo, kaip ir nesinorėjo… Todėl gražiai paprašėme, kad išeitų laiku, vos tik kalendorinis pavasaris įžengs į Lietuvą.
Kvietėme visus nepamiršti iškelti Lietuvos vėliavų ant savo namų, gal net langų, Užgavėnių kaukes ir aprėdus papuošti trispalvių spalvomis, o gal net dekoruoti taip blynus…
Vasario16-osios proga kvietėme padovanoti Lietuvai ir sau unikalią dovaną – trispalvių upę, juk visos upės suteka į jūrą. Kvietėme nepraleisti progos paminėti mūsų visų gimtadienio, linksmai pašėlioti su Užgavėnių kaukėmis, iškrėsti šposą artimam ar tolimam kaimynui bei kitaip pakelti vienas kito ūpą karantino metu. Dėl karantino, prašėme laikytis visų saugumo reikalavimų, nesibūriuoti, o vaišes užgavėnių persirengėliams perduoti per atstumą. Užgavėnių persirengėliai, valdybos nariai, ruošėsi ir planavo šią šventę iš anksto, puošė priekabą ir dekoravo ją kaukėmis bei tautine simbolika. Gyventojai neslėpė nuostabos ir dėkojo už praskaidrintą kasdienybę.
„Užgavėnės tai ‒ žiemos virsmo į pavasarį šventė, žiemos palydos ir pavasario žadinimas, tik šiais metais dėl šalyje įvesto karantino turėjome būti išradingi ir pas Kvietinių gyventojus vykome su transporto priemone, bendravome laikydamiesi atstumų. Atstumo laikėmės per raganos šluotą, o „daktaro“ vaistai ir raganos paruošta arbatėlė padėjo daug kam.“ – šmaikštavo bendruomenės pirmininkas Gediminas Girgždis. Jis prisiminė, kad praeitų metų raganos vaistai buvo labai veiksmingi. Iš „pasiskiepijusių“ niekas nesusirgo Corona. „Na, o visiems kvietiniškiams norime palinkėti – Tegul laisvė teka kaip kraujas mūsų gyslose, kaip srauni Minija Kvietinių lankomis.“- palinkėjo Gediminas.
🇱🇹 🇱🇹 🇱🇹